You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Chroń ją z Cetaphil Suntivity

Czy wiesz, że...

...zarówno promieniowanie ultrafioletowe (UV), jak i podczerwone (IR) może powodować uszkodzenia skóry?

Widmo słoneczne składa się z promieniowania o różnych długości fal, które działają na skórę na wiele różnych sposobów. Różne rodzaje promieniowania przenikają przez skórę z różną intensywnością i głębokością, skutkując uszkodzeniem na poziomie molekularnym lub komórkowym, co może prowadzić do ostrych i przewlekłych schorzeń skóry.

Promienie UV mają głównie wpływ na opalanie i oparzenia słoneczne, lecz również powodują uszkodzenie i starzenie skóry. Najnowsze badania łączą światło widzialne i IR z oksydacyjnym uszkodzeniem skóry, przy czym promieniowanie IR jest również kojarzone z niekorzystnym wpływem ciepła na skórę i proces jej starzenia.

Promieniowanie słoneczne (długość fali) Oddziaływanie na skórę Konsekwencje uszkodzenia skóry
UVA </br> (400 - 320 nm) • Wytwarzanie reaktywnych form tlenu (RFT) ma wpływ na DNA, białka i lipidy • Może powodować niepowodzenie ważnych procesów komórkowych, co prowadzi do powstawania guzów </br>• Może powodować starzenie skóry</br>• Osłabia własny układ odpornościowy skóry
UVB </br> (320 - 290 nm) • Oparzenie słoneczne i wytwarzanie toksycznych metabolitów, które bezpośrednio uszkadzają DNA • Może powodować niepowodzenie ważnych procesów komórkowych, co prowadzi do powstawania guzów
Promieniowanie IR</br> (760 nm - 1 mm) • Przegrzanie, stan zapalny, oksydacyjne uszkodzenie DNA • Wywołuje zgrubienie skóry

Światło słoneczne nie zawsze jest takie samo. Intensywność promieniowania różni się w zależności od kilku czynników, takich jak wysokość nad poziomem morza, pora dnia, pogoda itp. Korzystaj z aktywnego sposobu spędzania czasu na słońcu, ale dbaj o swoją ochronę przed słońcem, stosując pielęgnacyjne, sprawdzone medycznie produkty Cetaphil Suntivity.

...że promieniowanie UV jest zdecydowanie najważniejszą przyczyną starzenia skóry?

Starzenie skóry to efekt długoterminowej ekspozycji na działanie promieni UV i uszkodzenia przez słońce naturalnie starzejącej się skóry. Starzenie skóry twarzy przypisuje się w 80% promieniowaniu UV. Najpoważniejsze działanie ma to u osób o jaśniejszym kolorze skóry. Grubość i cechy zmian skóry powodują powstawanie zmarszczek i jasnobrązowych plamek („plamy starcze“) oraz nadają skórze żółte zabarwienie, a także nierównomierny wygląd.

...że nakładanie odpowiedniej ilości produktu przeciwsłonecznego ma kluczowe znaczenie?

Aby osiągnąć poziom ochrony, jaki wskazuje faktor ochrony słonecznej, należy nałożyć 2 mg/cm² (6 łyżeczek) produktów przeciwsłonecznych na ciało jednej przeciętnej osoby dorosłej. Ta ilość jest większa niż ilość zazwyczaj stosowana przez konsumentów. Nałożenie mniejszej ilości produktu przeciwsłonecznego prowadzi do nieproporcjonalnego zmniejszenia ochrony. Jeżeli na przykład ilość ta zostanie zmniejszona o połowę, ochrona może zmniejszyć się aż o dwie trzecie.

Nasza dogłębna znajomość skóry umożliwiła nam medyczne podejście do ochrony skóry.

Nasze szeroko zakrojone badania i innowacyjne formuły wykraczają poza wymogi regulacyjne. Nikt nie analizuje swoich produktów bardziej szczegółowo niż my. Nasze produkty zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa nawet dla najbardziej wrażliwych typów skóry. Bardzo ważne jest dla nas, aby konsumenci mogli korzystać z naszych zaawansowanych filtrów przeciwsłonecznych. Nasz wyjątkowy dozownik dawkuje odpowiednią ilość produktów i innowacyjnych składników, niezależnie od typu skóry. Wszystkie produkty z linii Cetaphil Suntivity zawierają specjalnie opracowaną formułę, dzięki której skóra nie jest lepka, co zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną w najlepszym naukowym wydaniu dla każdego typu skóry.

Cetaphil Suntivity to medyczna metoda ochrony przed słońcem, łącząca optymalną jakość z wyjątkową ochroną i wspaniałym uczuciem dla skóry.