You have reached the website . If you want to visit the global website www.daylong.com click here.

Chroń ją z Cetaphil Suntivity

Często zadawane pytania

Jak mogę chronić obszary wrażliwej skóry?

Określone obszary skóry są szczególnie wrażliwe po urazach (blizny) i zabiegach kosmetycznych (np. złuszczaniu). W takich przypadkach skóra jest podatna na silniejszą pigmentację podczas ekspozycji na światło słoneczne. Z tego względu te obszary skóry potrzebują bardzo wysokiego poziomu ochrony przed słońcem po ekspozycji na słońce, np. Cetaphil Suntivity SPF50+

Co oznacza SPF?

Faktor ochrony słonecznej lub SPF oznacza współczynnik, w jaki czas ochrony skóry przed promieniowaniem UVB zostaje wydłużony poprzez zastosowanie określonego produktu przeciwsłonecznego. Osoby narażone na ryzyko oparzenia słonecznego po 15-20 minutach na słońcu BEZ ochrony (co dotyczy większości ludzi w Europie środkowej) mogą zabezpieczać się dodatkową ilością SPF 25 i odpowiednim postępowaniem na około 5-6 godzin. Czas ten jest odpowiednio krótszy w miejscach o intensywnej ekspozycji na słońce (np. wysoko w górach, w tropikach lub na plaży). Produkty Cetaphil Suntivity  spełniają najwyższe standardy ochrony UV (UVA i UVB) oraz gwarantują wysoki poziom tolerancji kosmetycznej.

Czy opalanie jest niebezpieczne?

Opalenizna wynika ze zwiększonej pigmentacji w efekcie oddziaływania promieni UV i tworzy zwiększoną ochronę przed promieniami UV wraz z grubieniem warstwy rogowej naskórka (znanym jako hiperkeratoza). W naszym środowisku kulturowym opalona skóra jest symbolem piękna, witalności i sprawności. Sposób myślenia zaczyna już wprawdzie się zmieniać, jednak nadal wiele osób wystawia się na działanie słońca bez zastanowienia. Nawet jeżeli umiarkowane opalanie niekoniecznie jest szkodliwe, „zdrowa opalenizna“ nie istnieje. Wszyscy musimy zachować ostrożność, dbając o swoją skórę. Przy ekspozycji na słońce należy zawsze zadbać o odpowiednią ochronę. Pamiętaj: opalenizna uzyskana poprzez zastosowanie samoopalacza nie chroni przez promieniowaniem słonecznym!

Co oznacza "liposomalny"?

Liposomy (greckie słowo "lipos" oznacza tłuszcz, a "soma" to ciało) stanowią pewnego rodzaju okrągłą, powierzchniowo czynną cząstkę w płynie. Liposomalny krem i balsam Cetaphil Suntivity prowadzą do ukierunkowanego wnikania filtrów przeciwsłonecznych do górnej warstwy rogowej naskórka, co umożliwia ochronę w miejscu, w którym jest ona skuteczna. Poprzez ukierunkowanie filtrów przeciwsłonecznych na warstwę rogową naskórka (zwiększenie wnikania, zmniejszenie przenikania) zwiększa się bezpieczeństwo produktu. Podstawa liposomowa oznacza, że produkty Cetaphil Suntivity nie są tłuste lub lepkie, mają niską zawartość tłuszczu i są komfortowe pod względem kosmetycznym – dzięki czemu nadają się zarówno do skóry tłustej, jak i suchej.

Czym są mikropigmenty?

Mikropigmenty ("micro" oznacza małe lub wąskie, a "pigmentum" oznacza kolor lub skład) to nieorganiczne lub organiczne barwniki, które mogą mieć postać chromatyczną lub chromatyczną i praktycznie nie rozpuszczają się w substancji nośnika (np. balsamie). Czyste mikropigmenty stanowią fizyczną (np. mineralną) ochronę przed słońcem. Zasada działania mineralnych filtrów przeciwsłonecznych została zaczerpnięta z natury. Słonie na przykład chronią się przed słońcem, pokrywając się błotem. Tlenek tytanu, naturalny pigment, działa na tej samej zasadzie, ale znacznie bardziej estetycznie. Oferuje skuteczną ochronę przed UVA i UVB, odbijając i pochłaniając światło słoneczne jak lustro.

Czy cień chroni przed oparzeniem słonecznym?

Cień rzucany przed drzewa, parasole itp. nie zapewnia pełnej ochrony, ponieważ część promieniowania odbija się od ziemi. Promienie UV mogą docierać do ziemi nawet wtedy, gdy niebo jest całkowicie zachmurzone.

Czy tkanina chroni przed oparzeniem słonecznym?

Odzież zapewnia do pewnego stopnia ochronę przed promieniowaniem UV. Jednocześnie poziom ochrony zależy od materiału i jego wykonania (odzież ciemna, z nadrukiem lub o grubym splocie oferuje lepszą ochronę). Stosowanie produktów przeciwsłonecznych jest zalecane również przy noszeniu ochronnej odzieży. (Grafika: Materiały oraz ochrona przed UVA i UVB)

Jak działają produkty przeciwsłoneczne?

Produkty przeciwsłoneczne wspomagają własne mechanizmy ochrony skóry. Zawsze powinny oferować kompleksową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB! Stosowane filtry UV dzielą się na filtry chemiczne (przekształcanie i deaktywowanie promieni UV) oraz filtry fizyczne (pigmenty mineralne, które odbijają promienie UV).

W jakim celu należy ponownie nakładać produkt przeciwsłoneczny?

Udowodniono, że nałożenie produktu przeciwsłonecznego na przykład dwukrotnie nie oferuje podwójnej ochrony SPF (podwójne nałożenie SPF 25 nie jest równoznaczne z SPF 50!). Gdy tylko osiągnięty zostanie faktor SPF, ponowne nałożenie produktu w niczym nie pomoże. Aby utrzymać poziom ochrony, należy ponownie nałożyć produkt przeciwsłoneczny po znacznym spoceniu się, dłuższym kontakcie z wodą, oraz jeżeli skóra jest wyjątkowo wrażliwa na słońce.

Co ze sportem i intensywnym poceniem się?

Podczas aktywności sportowej ważne jest, aby pot mógł parować, a tym samym chłodzić ciało. Tłuste maści i olejki utrudniają pocenie się. Przy wykonywaniu czynności, które wiążą się z intensywnym poceniem się, należy stosować produkty odporne na wodę i pot, zawierające niewielką ilość tłuszczy. Jak bardzo ważna jest wodoodporna ochrona przed słońcem? Kontakt z wodą może oznaczać utratę znacznej części działania produktu przeciwsłonecznego. Z tego względu ważne jest stosowanie produktów o wysokim poziomie wodoodporności (np. Cetaphil Suntivity SPF 50+), zwłaszcza podczas pływania i uprawiania sportów wodnych.

Kiedy i gdzie należy stosować produkt przeciwsłoneczny?

Produkt przeciwsłoneczny należy nakładać w dużej ilości na suchą skórę z dużym wyprzedzeniem (około 20 minut) przed kąpielą słoneczną, aby osiągnąć skuteczną ochronę. Należy zadbać o odpowiednią ochronę najbardziej wrażliwych części ciała, takich jak usta, nos, okolice oczu i uszy.

A po kąpieli słonecznej?

Ekspozycja na słońce powoduje wysuszenie skóry. Z tego względu ważna jest pielęgnacja skóry po ekspozycji na słońce w celu przywrócenia jej utraconego nawilżenia. Na przykład Cetaphil Repair pielęgnuje skórę zmęczoną słońcem dzięki zastosowaniu gliceryny, dekspantenolu i witaminy E oraz zapewnia jej trwałe nawilżenie.

Co pielęgnacja skóry ma wspólnego ze starzeniem skóry?

Promienie UV przyspieszają naturalny proces starzenia skóry, powodując uszkodzenie tkanki łącznej. To z kolei zmniejsza elastyczność skóry. Promienie UV przyczyniają się również do powstawania zmarszczek i plam starczych.

Jak należy chronić skórę?

Słoneczne dni są balsamem dla duszy. Skóra jednak toleruje słońce tylko w ograniczonych ilościach, a promienie UV są na całym świecie przyczyną najczęstszego nowotworu – raka skóry! Oto najważniejsze wskazówki dla osób, które chcą cieszyć się słońcem bez niemiłych konsekwencji:

 • Zawsze stosuj odpowiedni produkt przeciwsłoneczny.
 • Nakładaj wystarczającą ilość produktu przeciwsłonecznego i pamiętaj o nałożeniu go na około 20 minut przed wyjściem na słońce.
 • Nałóż produkt ponownie po spędzeniu dłuższego czasu w wodzie.
 • Nie zapominaj o najbardziej eksponowanych obszarach skóry: usta, nos, uszy i głowa bez włosów.
 • Chroń oczy – zawsze noś okulary przeciwsłoneczne!
 • Noś odzież i kapelusze wykonane z materiałów o gęstym splocie (im lepszy, tym lepiej!).
 • Promieniowanie słoneczne jest najbardziej intensywne w środku dnia (między 11:00 a 15:00) – unikaj słońca w tych godzinach.
 • Daj skórze czas na przywyknięcie do słońca.
 • W pierwszych słonecznych dniach skracaj czas przebywania na słońcu.
 • Od samego początku wybieraj produkty przeciwsłoneczne Cetaphil Suntivity z wysokim faktorem SPF 
 • Rozkoszuj się chwilą, nie zapominając o przyszłości: dobrze zabezpieczona skóra będzie dłużej zdrowa i atrakcyjna.
 • Nawet po nałożeniu produktu przeciwsłonecznego nie przebywaj zbyt długo na słońcu.
 • Nie eksponuj niemowląt lub malutkich dzieci na bezpośrednie działanie słońca.
 • Nakładaj produkt przeciwsłoneczny kilka razy, aby zachować ten sam poziom ochrony.